Güvenli Alışveriş

 

Güvenli Alışveriş Nedir?

 

Bunun cevabı aslında oldukça basit: İnternet üzerinden gerçekleştirdiğimiz alışverişlerde özzel bilgilerimizin korunması ve dolandırılmaya karşı güven içinde olmamızdır. Aslınd kabaca açıklaması bu şekilde diyebiliriz.

Bir diğer önemli soru ise şu: “Nasıl güvenli alışveriş yaparım?”. Elbette bunun için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var:

 

  • SSL Sertifikası: Güvenli alışverişin ilk adımı olan SSL sertifikasının önemini artık biliyorsunuz.
  • Google kullanın: Aslında arama motoru olarak sadece Google değil, Yandex ve Bing gibi arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Yeter ki daha önce kullandığınız ve güvendiğiniz bir arama motoru olsun.
  • Çok ucuz fiyatlara hemen inanmayın: Piyasa değerinin aşırı derece altında olan ürünlere dikkat edin. Mümkünse alışveriş yapacağınız ürünle ilgili piyasa araştırması yapın.
  • Sitenin iletişim bilgilerine bakın: Sitenin künye ya da iletişim bilgilerini inceleyin. Gerekiyorsa iletişim numarasını arayıp bilgi alınç
  • 3D Secure şifrelemesi: Kredi ya da banka kartınızla yapacağınız alışverişlerde 3D Secure şifrelemesini kullanın. Bunun nedeni ise telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelmesi ve sizin dışınızda kimsenin hiçbir şekilde ödeme yapamamasıdır.
  • Sadece kapıda ödeme seçeneği varsa dikkat edin: Alışveriş sitelerinde genelde birden fazla ödeme şekli karşınıza çıkar. Fakat dolandırma amacında olan sitelerde genelde sadece kapıda ödeme vardır.
  • Ortak bağlantılardan uzak durun: İnternet kafe, havalimanı gibi internet bağlantılarının ortak kullanıldığı yerlerde dikkatli olun. Bu bağlantıların güvenliği oldukça düşüktür.

Sitemiz, SSL (Secure Socket Layer) ve SET (Secure Electronic Transaction) teknolojilerinin en son versiyonlarını kullanır.
Tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Kart numaranızı kimse kesinlikle göremez. Para transferi işlemleri Vpos'lar üzerinden, dünya standardı olan SET protokolü kullanılarak yapılmaktadır.
Limit aşımına uğramış, sahte veya çalıntı olarak bildirilmiş kartların kullanımı mümkün olmayacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR